Jak pobrać w prosty sposób próbkę włosów

Bio diagnostyka z włosa to pewny i skuteczny sposób diagnozy Twojego stanu zdrowia oraz Twojej rodziny. Kompleksowe badanie włosów pozwala na testowanie ponad kilkuset alergenów (pokarmowych, wziewnych, kontaktowych) oraz obciążeń organizmu (metali ciężkich, bakterii, wirusów, pasożytów, pozostałych obciążeń środowiskowych). Wyniki pomagają w wykryciu wielu problemów zdrowotnych oraz tendencji do zachorowań.

Badanie z włosa czy  z krwi? Krew jest najważniejszą tkanką w organizmie ludzkim i znaczenie badań morfologicznych jest nieocenione. W większości przypadków bio diagnostyka z włosa jest równie dokładna jak bio diagnostyka z krwi. Przede wszystkim parametry krwi mogą zmieniać się bardzo dynamicznie i wyniki testu oddają jedynie chwilowy stan organizmu. Badanie włosa przedstawia faktyczny stan rezonansu w naszym ciele, dając miarodajny obraz stanu organizmu. Badanie z włosa jest prostsze i tańsze. Nie trzeba czekać na zestaw do samodzielnego pobrania krwi, lecz wyciąć własne włosy,  włożyć w woreczek i bezpośrednio przesłać do BioKlinik. Wynik przesłany zostanie na podany adres e-mail.

  • 1. Do badania nadają się włosy niefarbowane i farbowane – długości minimum 1,5 cm  (najlepiej 2-5 cm).  Test bada rezonans próbki włosów, więc zabarwienie włosów nie będzie miało wpływu na wynik.
  • 2. Do badania pobieramy włosy z jakiejkolwiek części głowy.

  • 3. Próbkę włosów możemy pobrać sami lub najbezpieczniejszym sposobem na pobranie będzie poproszenie kogoś innego, aby Ci pomógł. Najpierw zaczesz włosy w górę, aby odkryć obszar korzeniowy z tyłu głowy, a następnie trzymając małą ilość włosów pomiędzy palcem a kciukiem, obetnij włosy tuż przy skórze głowy (bez pobierania krwi). Jeśli nie masz nikogo do pomocy skorzystaj z lustra.
  • 4. Przykładowa próbka włosów poniżej. Pamiętaj potrzebujemy niewielkiej ilości włosów w porównaniu do wielkości włosków na pędzelku szkolnym do malowania.

  1. Włóż podpisaną próbkę (imię i nazwisko i data urodzenia) do koperty i odeślij na adres: BioKlinik 04-091 Warszawa ul. Darłowska 3 lok U1